Про нас

Инструктор-кинолог Сергей Викторович

Шановні друзі!

Ласкаво просимо на офіційну сторінку дресирувального центру “Легіон”. Найголовніші речі, які б хотілось сказати:

По-перше, цільовий напрямок нашої практики налаштований на навчання господарів. Бо у вихованні собак все має причинно-наслідковий зв’язок. Наприклад, господар і його правильні або неправильні дії, а також вчинки в процесі виховання свого собаки – це Причина. А поведінкові манери, навички, довіра, контактність, психоемоційний зв’язок і доброзичлива прихильність до соціуму у барбосів – це Наслідок.

Декілька наслідків процесів виховання:

  • Налаштування психоемоційного зв’язку для необхідного контакту;
  • Розвиток соціальних навичок у навколишньому середовищі;
  • Адаптація собаки до середовища проживання і всіляких дратівливих чинників, погодних умов тощо.

По-друге, на підставі особистої практики 16-ти років у кінології, в дресирувальному центрі був розроблений авторський курс (програма дресури) для навчання господарів і виховання, дресирування, а також соціалізації в міських умовах їхніх барбосів.

По-третє, завдяки унікальності основної програми навчання, підготовку в процесі дресури можуть проходити як собаки дрібних розмірів, так і середньої, і великої комплекції. Монопородності або класифікації за породністю, робочими можливостями в нашому центрі немає. Це пов’язано тільки з однією метою: у міському середовищі всі собаки, як ми вважаємо, повинні бути соціальні і адаптовані до нього, і, звичайно ж, до міських подразників, неважливо якого віку, розміру або зросту собака.

По-четверте, ми не вітаємо будь-який процес дресирування на закритих майданчиках, приміщеннях і на загороджених територіях. Чому? Відповідь проста! Господар свого собаки просто зобов’язаний навчитися: керувати, передбачати, спрацювати на випередження в будь-яких екстрених і екстремальних ситуаціях по відношенню до його або чужого собаки. “Тільки тому, що ми відповідаємо за тих, кого приручили”. Як підсумок за четвертим пунктом, перевага нашої дресирувальної школи така – наш майданчик розташований у м. Києві біля метро Чернігівська, де поруч розташована автодорога в бік міста Бровари. Безпосередньо між лінією метро і трасою біля автозаправки ОККО, без будь-яких парканів, воріт, стін, хвірток і дверей. Заняття на майданчику проводяться Цілорічно всі будні дні на тижні і в суботу (як підбиття підсумків за пройдений тиждень і знайомство з новачками). Заняття проходять усі будні дні на тиждень вранці та ввечері. Субота та неділя тільки зранку. Ведеться постійний графік відвідування занять.

П’ятим пунктом, хотів би коротко розповісти про особливості напрацювання складних моделей поведінки, а також, простих навичок у собак завдяки методичності в практиці їхніх господарів. Одразу хочу категорично зазначити, що харчовий метод дресирування, як смакозаохочувальний, у нашій практиці – Виключений. Зважаючи на особистий досвід і багаторічні спостереження, цей метод не є ефективним для розвитку у собак навичок у міських умовах проживання. З огляду на те, що барбоси, навіть найдрібніші, є хижаками і добувачами, їхній найперший і безумовний рефлекс – це добувати собі їжу. І від цього, з огляду на ситуацію з недоброзичливцями і так званими догхантерами, міські домашні собаки часто гинуть від харчового отруєння. Причина проста. Якщо господар заохочує, неважливо вдома чи на вулиці їжею (смаколиками), він у принципі мотивує свого собаку їсти не тільки з його рук, а й узагалі самостійно ухвалювати рішення: підбирати їжу на вулиці чи вдома з підлоги або ж тягати їжу зі столу. Це називається зв’язок безумовного подразника (добувати їжу) і обстановочного дратівливого фактора як подразника. Плюс зі статевим дозріванням, незалежно від статі особини, поведінку барбосів регламентує домінантність або статевий потяг. Що своєю чергою харчову мотивацію у собак автоматично визначає, як неосновну. У зв’язку з цим наша основна програма і політика розвитку у барбосів певних умовностей побудована на таких методах дресури.

Перший метод – це метод Механічний. Абсолютно всі види і моделі дресури і дресирування на ньому побудовані. Але чомусь деякі псевдоспеціалісти цей метод не визнають і заперечують, з чим ми категорично не згодні. Механічний метод це означає – завжди послідовно й однаково виконувати господареві спільно з його барбосом певні механічні дії. Приклади, безумовно, прості. Це з правильної ноги починати рух господареві, правильно утримувати повідець, завжди однаково хвалити барбосів, правильно і одноразово подавати команди тощо. Власне від цього і формуються навички у собаки на рівні умовного рефлексу. Механічний метод це не гнобити і карати, а проводити, коригувати, спрямовувати і, звісно ж, підбадьорювати і хвалити власноруч (тактильний контакт). Цей метод у нашій практиці має пріоритет індивідуальних занять.

Другий метод, який можна застосувати в нашій практиці – метод Наслідувальний. Цей метод на відміну від механічного (де присутні на індивідуальному занятті 2-4 господарі з барбосами) застосовується в групових заняттях тільки з однією метою. За рахунок зграйного рефлексу, який притаманний собакам, стабілізувати психоемоційну сферу в групі. І, звичайно ж, закріпити раніше напрацьовані навички, які напрацьовувалися в період індивідуальних занять за допомогою господарів. Як правило, завдяки цьому методу більш навчені собаки своєю практикою, подають приклад тим собакам, яких ми називаємо Новачками.

Третій і фінальний метод, який відпрацьовується в нашій практиці дресури – називається метод Ігровий. Цей метод своєю чергою закріплює своєю практикою методи: механічний і наслідувальний. Він побудований виключно на індивідуальній ігровій мотивації суб’єктів. Його завдання – в ігровій манері максимально закріпити психоемоційний зв’язок між собакою і його господарем. А також, з огляду на пережиті барбосом позитивні емоції, закріпити виконання умовних рефлексів в ігровій манері.

І у фіналі мого звернення до Вас, шостим пунктом хотів би обумовити принципи нашого дресирувального центру “Легіон”, а також школи виховання для господарів та їхніх собак. Наші принципи дуже логічні й прості. Це повне підтримання взаємного інтересу між господарем і його барбосом (повне взаєморозуміння). Формування навичок соціалізації та слухняності відбувається методом підловлювання, наведення і заохочення потрібної поведінки шляхом тактильного контакту. Пріоритетним фактором є розвиток соціальної потреби в спілкуванні, словесному схваленні та похвалі. Це дозволяє забезпечити надійне і якісне виконання завдань собакою без принципу підкупу у вигляді ласощів (їжі). А також, створення домінуючої мотивації в процесі формування ієрархії під час вироблення певних навичок (підбір ефективного методу навчання) в процесі соціалізації та дресури.

У цій статті я хотів коротко розповісти про принципи і методи роботи в нашому дресирувальному центрі “Легіон”.

З великою повагою, СВК.

×
Вверх
Call Now ButtonОтримати консультацію