Про нас

Инструктор-кинолог Сергей Викторович

Шановні друзі!

Ласкаво просимо на офіційну сторінку дресирувального центру “Легіон”.

  • По-перше, що хотілося б сказати. Наша школа працює з 2009 року. Цільовий напрямок нашої практики налаштований, в першу чергу, на навчання господарів. Тому як, у вихованні собак, все має причинно-наслідковий зв’язок. Як, наприклад, господар і його правильні або неправильні дії, а також, вчинки в процесі виховання свого собаки – це Причина. А поведінкові манери, навички, довіра, контактність, психоемоційний зв’язок і доброзичлива прихильність до соціуму у барбосів – це Наслідок.

Наслідок процесів:

Розвиток соціальних навичок у навколишньому середовищі;

Адаптація собаки до середовища проживання, і всіляких дратівливих чинників, погодних умов тощо.

  • По-друге, на підставі особистої практики 16-ти років у кінології, мною було розроблено авторський курс (програма дресури) для навчання господарів і виховання, дресирування, а також соціалізації в міських умовах їхніх барбосів.
  • По-третє, що хотілося б відзначити, завдяки унікальності основної програми навчання, підготовку в процесі дресури можуть проходити, як дрібні представники собак, так і середньої – великої комплекції. Монопородності або класифікації за породністю або робочими можливостями в нашому центрі немає. Це пов’язано тільки з однією метою. Неважливо, якого віку, розміру або зросту собака. У міському середовищі проживання всі собаки, як ми вважаємо, повинні бути соціальні, і адаптовані до міського середовища і, звичайно ж, до міських подразників..
  • По-четверте, ми не вітаємо будь-який процес дресирування на закритих майданчиках, приміщеннях і на загороджених територіях. Чому? Відповідь проста! Господар свого собаки просто зобов’язаний навчитися: керувати, передбачати, спрацювати на випередження в будь-яких екстрених і екстремальних ситуаціях по відношенню до його або чужого собаки. “Тільки тому, що ми відповідаємо за тих, кого приручили”. Як підсумок за четвертим пунктом, перевага нашої дресирувальної школи така – наш майданчик розташований у м. Києві біля метро Чернігівська, де поруч розташована автодорога в бік міста Бровари. Безпосередньо між лінією метро і трасою біля автозаправки ОККО, без будь-яких парканів, воріт, стін, хвірток і дверей. Заняття на майданчику проводяться Цілорічно всі будні дні на тижні і в суботу (як підбиття підсумків за пройдений тиждень і знайомство з новачками). Заняття проходять усі будні дні на тиждень вранці та ввечері. Субота та неділя тільки зранку. Ведеться постійний графік відвідування занять.
  • П’ятим пунктом, хотів би коротко розповісти про особливості напрацювання складних моделей поведінки, а також, простих навичок у собак завдяки методичності в практиці їхніх господарів. Одразу хочу категорично зазначити, що харчовий метод дресирування, як смакозаохочувальний, у нашій практиці – Виключений. Зважаючи на особистий досвід і багаторічні спостереження, цей метод не є ефективним для розвитку у собак навичок у міських умовах проживання. З огляду на те, що барбоси, навіть найдрібніші, є хижаками і добувачами, їхній найперший і безумовний рефлекс – це добувати собі їжу. І від цього, з огляду на ситуацію з недоброзичливцями і так званими догхантерами, міські домашні собаки часто гинуть від харчового отруєння. Причина проста. Якщо господар заохочує, неважливо вдома чи на вулиці їжею (смаколиками), він у принципі мотивує свого собаку їсти не тільки з його рук, а й узагалі самостійно ухвалювати рішення: підбирати їжу на вулиці чи вдома з підлоги або ж тягати їжу зі столу. Це називається зв’язок безумовного подразника (добувати їжу) і обстановочного дратівливого фактора як подразника. Плюс зі статевим дозріванням, незалежно від статі особини, поведінку барбосів регламентує домінантність або статевий потяг. Що своєю чергою харчову мотивацію у собак автоматично визначає, як неосновну. У зв’язку з цим наша основна програма і політика розвитку у барбосів певних умовностей побудована на таких методах дресури.

Перший метод – це метод Механічний. Абсолютно всі види і моделі дресури і дресирування на ньому побудовані. Але чомусь деякі псевдоспеціалісти цей метод не визнають і заперечують, з чим ми категорично не згодні. Механічний метод це означає – завжди послідовно й однаково виконувати господареві спільно з його барбосом певні механічні дії. Приклади, безумовно, прості. Це з правильної ноги починати рух господареві, правильно утримувати повідець, завжди однаково хвалити барбосів, правильно і одноразово подавати команди тощо. Власне від цього і формуються навички у собаки на рівні умовного рефлексу. Механічний метод це не гнобити і карати, а проводити, коригувати, спрямовувати і, звісно ж, підбадьорювати і хвалити власноруч (тактильний контакт). Цей метод у нашій практиці має пріоритет індивідуальних занять.

Другий метод, який можна застосувати в нашій практиці – метод Наслідувальний. Цей метод на відміну від механічного (де присутні на індивідуальному занятті 2-4 господарі з барбосами) застосовується в групових заняттях тільки з однією метою. За рахунок зграйного рефлексу, який притаманний собакам, стабілізувати психоемоційну сферу в групі. І, звичайно ж, закріпити раніше напрацьовані навички, які напрацьовувалися в період індивідуальних занять за допомогою господарів. Як правило, завдяки цьому методу більш навчені собаки своєю практикою, подають приклад тим собакам, яких ми називаємо Новачками.

Третій і фінальний метод, який відпрацьовується в нашій практиці дресури – називається метод Ігровий. Цей метод своєю чергою закріплює своєю практикою методи: механічний і наслідувальний. Він побудований виключно на індивідуальній ігровій мотивації суб’єктів. Його завдання – в ігровій манері максимально закріпити психоемоційний зв’язок між собакою і його господарем. А також, з огляду на пережиті барбосом позитивні емоції, закріпити виконання умовних рефлексів в ігровій манері.

І у фіналі мого звернення до Вас, шостим пунктом хотів би обумовити принципи нашого дресирувального центру “Легіон”, а також школи виховання для господарів та їхніх собак. Наші принципи дуже логічні й прості. Це повне підтримання взаємного інтересу між господарем і його барбосом (повне взаєморозуміння). Формування навичок соціалізації та слухняності відбувається методом підловлювання, наведення і заохочення потрібної поведінки шляхом тактильного контакту. Пріоритетним фактором є розвиток соціальної потреби в спілкуванні, словесному схваленні та похвалі. Це дозволяє забезпечити надійне і якісне виконання завдань собакою без принципу підкупу у вигляді ласощів (їжі). А також, створення домінуючої мотивації в процесі формування ієрархії під час вироблення певних навичок (підбір ефективного методу навчання) в процесі соціалізації та дресури.

У цій статті я хотів коротко розповісти про принципи і методи роботи в нашому дресирувальному центрі “Легіон”.

З великою повагою, СВК.

×
Вверх
Call Now ButtonОтримати консультацію